Wybierając oświetlenie do swojego domu należy pamiętać o tym, że nie jest to tylko część praktyczna wnętrza, ale także ważny element budowania nastroju i charakteru pomieszczenia. Sypialnia nie będzie przytulna przy zbyt mocnym i zimnym świetle, a w domowym gabinecie ciężko będzie się skupić, jeśli zostanie on oświetlony delikatnym żółtym światłem. Warto zwrócić na to uwagę podczas wyboru lamp. 

Oświetlenie, a atmosfera w domu

Budowanie domowej atmosfery to nie tylko ciepły kocyk i kwiaty. To także, a może przede wszystkim oświetlenie. Atmosfera tworzona oświetleniem może naprawdę odmienić wnętrze. Pomieszczenie odpowiednio doświetlone staje się przestronniejsze, przyjemniejsze i bardziej uporządkowane, a co za tym idzie, również domownicy czują się w nim dobrze. Źle doświetlone pomieszczenie może sprawiać wrażenie przytłaczającego i ciężkiego. Trudno jest wytrzymać w takim wnętrzu długi czas. Warto więc pamiętać o tym, by lampy dobierać nie tylko według ich stylistyki, ale też mocy i kolorów światła. Do sypialni należy wybrać lampy delikatne, o ciepłej, żółtej barwie. W salonie także sprawdzają się takie lampy, ale tutaj można łączyć kolory światła. Salon jest duży, potrzebuje kilku lamp, więc można wybrać część ze światłem ciepłym i część z zimnym światłem. Później można korzystać z nich według aktualnych potrzeb.

Atmosfera w łazience

Wiele osób wybierając oświetlenie do łazienki kieruje się tylko tym, by dobrze oświetlić lustro. Według nich światło w łazience ma być jasne, wyraźne i chłodne. Oczywiście, wszystko się zgadza, ale nie można zapominać także o świetle dodatkowym. Szczególnie jeśli w łazience jest wanna i planujesz w niej długie, relaksacyjne kąpiele. Aby stworzyć przytulną atmosferę w domowym spa potrzebne będzie Ci dodatkowe światło w ciepłym kolorze. Zamontuj dodatkowy kinkiet lub lampę sufitową nad wanną. Nie masz pomysłu na ciekawe lampy łazienkowe do domu? Wystarczy przejrzeć ofertę lamp dostępnych w internecie. Mnogość kolorów i wykończeń zachwyca swoją różnorodnością. Z pewnością każdemu uda się znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. 

A co z lampami do salonu?

Salon to duże pole manewru do projektowania i aranżowania. Trzeba wiedzieć jak go oświetlić, ale najpierw należy wybrać konkretny styl, który będzie wyznacznikiem. Na pierwszy rzut idzie oświetlenie główne, czyli lampy sufitowe i żyrandole do salonu. Dopiero później można zająć się pozostałymi dodatkami, które udekorują zakamarki i kąciki. Pytanie jaki styl preferujesz – industrialny, klasyczny, a może skandynawski?